null

„Bette & Joan” w Teatrze Druga Strefa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.10.2021 - 15.10.2021

Komedia Antona Burge`a o dwóch wielkich gwiazdach Hollywood: Bette Davis i Joan Crawford.

Dla wielu ludzi już sam dzień na Hollywoodzkim planie filmowym Roberta Aldricha byłby niesamowitym przeżyciem. Zwłaszcza, jeśli mówimy o produkcji „Co się zdarzyło Baby Jane”.  Skoro ten kultowy dreszczowiec sam w sobie może wywołać sporo emocji – to co się stanie, jeśli na jego planie pojawią się dwie, profesjonalne aktorki, których wzajemna niechęć jest niemalże legendarna?

Całość akcji rozgrywa się w dwóch garderobach, przy dwóch aktorskich krzesłach i wokół dwóch kobiet: Bette Davis i Joan Crawford. Choć brzmi to, jak kolejny dzień na kalifornijskim planie filmowym, to konflikt aktorek sprawia, że nic nie jest normalne lub „zwykłe”.

„Bette & Joan” to historia dwóch gwiazd wielkiego formatu. Kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. Siedząc na widowni możesz się zastanawiać… co zwycięży? Czy będzie to profesjonalne podejście do produkcji? A może emocje wezmą górę i zaognią konflikt? Niezależnie od tego, jak to się zakończy, ważne jest, że ten spektakl dostarczy każdemu mnóstwo wrażeń.

źródło: Teatr Druga Strefa