null

„Between” – premiera w Teatrze Druga Strefa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.05.2022 20:00 - 21.05.2022 22:00
Zdjęcie ze sceny, w niebieskim dymie stoi kostucha i mężyzna w białej koszuli nocnej.
Zdjęcie z próby spektaklu.

Anioł Stróż budzi Eustachego w środku nocy, aby mu powiedzieć, że rzuca robotę i przestaje go chronić. Już nikt nie będzie strzegł naszego bohatera przed Chorobą i Śmiercią walczącymi o jego duszę i przyszły los. Dla Eustachego nadeszła pora, aby uwierzyć w dobre i złe Anioły, które mają większy wpływ na ludzkie życie, niż mogłoby się wydawać.

Ten potencjalny scenariusz na mroczny dreszczowiec zdecydowanie lepiej smakuje w wydaniu groteskowym. Synteza fikcji, mistycyzmu i humoru skutkuje bowiem wyjątkowym połączeniem, które znajdzie odbiorców w grupie miłośników inteligentnego humoru przekraczającego niejedno tabu.

Scenariusz powstał na podstawie czterech opowiadań ukraińskich autorów Stasia Wolskiego, Władysława Skripacha, Serhija Striletskiego i Wasyla Władimirskiego. Autorem scenariusza i jednocześnie reżyserem inscenizacji jest Ihor Chayka, który przygotowywał premierę w teatrze w Czernihowie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z oczywistych i tragicznych względów prace zostały przerwane...

W spektaklu wykorzystano projekcje meta universum, tworzące wraz z instalacjami wideo i  animacjami scenografię. Zostały one przygotowane przez ukraińskie studia VanityFX oraz Time Production Studio. Za choreografię odpowiada Kamil Wawrzuta, a tło muzyczne stanowią covery znanych i popularnych utworów muzycznych, zaaranżowane na nowo przez kijowskie studio Crystal Sound.

źródło: Teatr Druga Strefa

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.