null

„Édith i Marlene” – spektaklw DK Świt

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.06.2022 19:00 - 21.06.2022 21:00
Rysunek ptaka siedzącego na zapalonym papierosie trzymanym pionowo w dół w dłoni. Czarne napisy wokół. Całość na jasnym kremowym tle.
„Édith i Marlene” w DK Świt

Inauguracja „Sceny Impresaryjnej Świt”, czyli nowej sceny teatralnej na mapie teatrów warszawskich! Na otwarcie „Édith i Marlene” w reżyserii Marii Seweryn.

„Édith i Marlene” to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek – Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith.

Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Zresztą największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: „La vie en rose”, „Padam, padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę „Ich hab’ noch einen Koffer in Berlin”.

„Édith i Marlene” w DK Świt >>>

Sprawdź lokalizację na mapie