null

„Hamer” – spektakl-situp na rzecz osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.05.2022 19:00 - 06.05.2022 20:00

5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji 5 maja (czwartek) o godz. 18.00 i 6 maja (piątek) o godz. 19.00 w Teatrze Studioodbędzie się wydarzenie „Hamer – sit-up dla Ukrainy”. Cały dochód przekazany zostanie na pomoc osobom z niepełnosprawnościami z Ukrainy.

Sit-up „Hamer” to spektakl koprodukowany przez Teatr Studio i Teatr 21, z Karoliną Hamer w roli głównej. Przedstawienie jest zaczepką do przemyśleń i zupełnie nową formułą komediowo-dramatyczną, w której historia Karoliny Hamer – pływaczki, paraolimpijki, medalistki, aktywistki, została użyta po to, żeby nie tylko się wspólnie pośmiać, ale też zastanowić się, gdzie jesteśmy jako społeczeństwo i czy aby na pewno stworzyliśmy świat dostępny dla wszystkich.

Po spektaklach odbędą się rozmowy z Karoliną Hamer; 5 maja spotkanie poprowadzi prorektor ds. studenckich Collegium Civitas, socjolog dr Paweł Maranowski, a 6 maja dramaturżka, pedagożka i badaczka teatru – Justyna Lipko-Konieczna z Teatru 21.

Więcej o spektaklu na stronach Teatru Studio

Sprawdź lokalizację na mapie