null

„Język polski jest przyjazny / merda ogonkami” – warsztaty kreatywnego pisania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.06.2022 18:45 - 10.06.2022 20:45
Fiszka z czarnymi napisami w dłoni na tle uczestników warsztatów siedzących na krzesłach tyłem do obiektywu.
Warsztaty w ramach projektu „Język polski jest przyjazny / merda ogonkami” | Autor: fot. Jacek Wajszczak

Jak pisać i tłumaczyć teksty krótkie takie jak aforyzmy, sentencje i slogany? W maju i czerwcu Loesje zaprasza na cykl spotkań i warsztatów, które w teorii i praktyce ukażą narzędzia językowe przydatne w pracy z tekstami krótkimi.

Warsztaty pobudzają twórcze myślenie, inspirują do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł. Podpowiadają też, jak kreatywnie korzystać z wieloznaczności słów i związków frazeologicznych. 
Ponieważ warsztaty Loesje wykorzystują proste, ale efektywne techniki pracy grupowej i uniwersalne metody pomocne w rozwijaniu umiejętności pisarskich, do udziału w spotkaniach nie jest potrzebne doświadczenie w zakresie twórczego pisania. Po sesji pisania wybrane teksty trafiają na warsztaty redakcyjne, po której najbardziej inspirujące hasła tworzą kolejną serię plakatów podpisanych imieniem Loesje. 
Nowa seria plakatów powstaje również podczas warsztatów translatorskich, podczas których pracujemy na hasłach Loesje istniejących już w innych językach. 

Informacje i zapisy na zajęcia >>>

Spotkania wokół języka i warsztaty kreatywnego pisania odbywają się w ramach projektu „Język polski jest przyjazny / merda ogonkami” dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Sprawdź lokalizację na mapie