null

„Muzeum od kuchni” – Noc Muzeów w Muzeum POLIN

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.05.2022 19:00 - 15.05.2022 01:00

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się już w sobotę, 14 maja. W tym roku wydarzenie w formie zarówno online, jak i stacjonarnej, odbędzie się pod hasłem "Muzeum od kuchni". W programie między innymi spotkania na wystawie stałej i czasowej, spacery wirtualne, spacery stacjonarne "Muzeum od kuchni", warsztaty i gra rodzinna. Start o godz. 19.00.

Poznaj fascynujący świat żydowskiej kuchni! W czasie Nocy Muzeów zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy czasowej Muzeum POLIN „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna” w wyjątkowej, przygotowanej tylko na ten wieczór odsłonie. W trakcie zwiedzania poznacie niezwykłe przepisy, a nasi przewodnicy zamienią się w Szefów Kuchni, którzy zdradzą wszystkie tajniki żydowskiego gotowania.

Hasło „od kuchni” potraktujemy jednak najszerzej, jak się da! Od kuchni poznacie samo Muzeum POLIN – Noc Muzeów będzie szansą na zwiedzenie zakamarków niedostępnych na co dzień dla publiczności i poznania tajników pracy muzealniczek i muzealników. Zapraszamy również do wspólnego odkrywania kulinarnego świata prezentowanego na wystawie czasowej w czasie rodzinnej gry muzealnej oraz warsztatów.

źródło: Muzeum POLIN

Sprawdź lokalizację na mapie