null

„Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” w Muzeum Warszawskiej Pragi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.12.2021 - 10.04.2022

Zapraszamy na ostatnie dni wystawy. Czekają Was godziny pełne kreatywnej pracy i rozrywki. Warsztaty, oprowadzania i zajęcia dla rodzin.

Wystawa jest pierwszą prezentacją największej w Polsce kolekcji dzieł i pamiątek po warszawskim twórcy. Poznaj założoną w 1926 roku Wytwórnię Zabawek i Wyrobów Zdobniczych i wyjątkowego twórcę Edwarda Manitiusa (1902-1975). Na wystawie pokazano 160 obiektów. Zwierzątka-bombonierki, w których można było znaleźć czekoladki od Wedla, sprytne „Wesołe kulki” i pobudzające wyobraźnię „Hocki-klocki” to oryginalne projekty Edwarda Manitiusa sprzed stu lat, które zachwycają do dziś. Poprzez figurki zwierząt, projekty, rysunki, gry i zabawki, a także fotografie i wycinki prasowe opowiedziana jest historia nowatorskiego podejścia twórcy. Tłem dla tej wyjątkowej historii jest Praga, gdzie w kamienicy na ul. Kępnej Manitius mieszkał i pracował.

Wystawa trwa do 10 kwietnia. To ostatnia szansa, żeby ją zobaczyć, wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących i oprowadzaniach.

9-10 kwietnia, sobota-niedziela

Obowiązują wcześniejsze zapisy i limit uczestników. Bilety do kupienia online lub w kasie Muzeum.

źródło: Muzeum Warszawskiej Pragi