null

„Sport Kids. Młodzi sportowcy” - polska premiera serialu dokumentalnego na VOD Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.05.2022 08:00 - 06.05.2022 23:55

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza na premierę serialu dokumentalnego dla młodych widzów „Sport Kids. Młodzi Sportowcy”. To sześć wciągających, pełnych zwrotów akcji historii sześciorga dzieci mieszkających w różnych krajach (m.in. w Danii, Japonii i Republice Południowej Afryki), uprawiających różne dyscypliny sportowe i mających własne marzenia do spełnienia. Serial będzie dostępny na platformie VOD Warszawa od 6 maja.

Sport jest tu motorem napędowym narracji, jednak filmy ukazują to, co kryje się pod powierzchnią: problemy związane z dorastaniem i stereotypami, presją ze strony rodziców, poświęcenie, przyjaźń, pierwszą miłość i o wiele więcej. To tematy, z którymi na co dzień stykają się dzieci na całym świecie i problemy, których większość z nas doświadczyła w pewnym momencie swojego życia.

Serial dokumentalny „Sport Kids. Młodzi sportowcy” będzie dostępny na platformie VOD Warszawa od 6 maja. Do serialu i poszczególnych odcinków Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy przygotowało nieodpłatne materiały edukacyjne – wskazówki dla nauczycieli i rodziców, jak wykorzystać filmy do pracy i rozmowy z dziećmi.

Obejrzyj na VOD Warszawa.