null

"Buladó" - Kino Dzieci 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.09.2021 16:15 - 25.09.2021 18:15

11-letnia Kenza to silna dziewczyna o duszy wojowniczki. Kenza dorasta na karaibskiej wyspie Curaçao z ojcem Ouirą i dziadkiem Weljo. Poznajemy ją w momencie, kiedy stara się zrozumieć i odkryć to, co dla niej ważne. Kenza będzie musiała zdecydować, czy chce podążyć śladami racjonalnego taty, czy woli zwrócić się ku swoim korzeniom i duchowości?

Tato Kenzy to twardo stąpający po ziemi policjant, który jednocześnie ze zrozumieniem podchodzi do coraz bardziej buntującej się córki. Z kolei zafascynowany światem duchowym dziadek wierzy w to, że duchy zmarłych – w tym również mamy Kenzy – są obecne w naszym świecie, trzeba im tylko dać możliwość ekspresji. Dziewczynka, tkwiąc między dwoma zupełnie różnymi podejściami do życia, próbuje ożywić pamięć o swojej mamie. Tato Kenzy twierdzi, że nie można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało. Czy faktycznie tak jest?

„Buladó” to nasycona elementami z realizmu magicznego, zachwycająca zdjęciami opowieść o poszukiwaniu swojego głosu uwikłanego pomiędzy zawiłymi rodzinnymi korzeniami. 

źródło: Festiwal Filmowy Kino Dzieci