null

10. Big Book Festival

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.06.2022 20:00 - 26.06.2022 22:00

Festiwal czytelników, pisarzy i artystów. Jeden z najważniejszych festiwali książek w Europie. Zapraszamy na spotkanie z najlepszą literaturą - na spotkania autorskie, premiery książkowe, dyskusje, wydarzenia specjalne.

Big Book Festival to oryginalny i niepowtarzalny program, na który składają się produkcje artystyczne: spektakle, happeningi, akcje w przestrzeni publicznej, widowiska multimedialne i performance. Prezentowane są tylko raz, powstają na podstawie tekstów i książek, do ich współtworzenia organizatorzy zapraszają co roku renomowanych twórców i artystyczne gwiazdy.

10. edycji Big Book Festival towarzyszy hasło „Do widzenia, do jutra!”
Tegoroczne hasło, zaczerpnięte z tytułu debiutanckiego filmu Janusza Morgensterna, oddaje moment, w jakim znalazł się nasz festiwal. Big Book Festival, choć obchodzi dziesiąte urodziny, pozostaje młody i nieprzewidywalny. Słynie z eksperymentów, nowatorskich formuł spotkań i spontanicznych zdarzeń. Karmi się zmienną energią ludzi i miasta, czerpie inspiracje z nowych tekstów i nieustannie poszukuje, lubi też reinterpretować przeszłość i literacką klasykę. Dlatego tegoroczna atmosfera pozwoli z jednej strony podsumować i ucieszyć się wszystkim, co się udało w czasie ostatniej dekady, ale też da wyraz ciekawości tego, co niesie przyszłość. Spodziewajcie się więc porcji zaskoczeń!

10. Big Book Festival odbędzie się w dniach 24 - 26 czerwca w Małej Warszawie przy ul. Otwockiej 14.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Szczegółowy program na stronie Festiwalu

Sprawdź lokalizację na mapie