null

Festiwal Kultury Bez Barier #MożeszMniej

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
FKBB | Autor: Magda Pawluczuk

To już jutro! W środę 4 października startuje 11. Festiwal Kultury Bez Barier. Zgodnie z hasłem, jakie przyświeca tegorocznej edycji - Możesz mniej! - wydarzeń nie jest tak dużo jak w poprzednich latach, ale organizatorzy proponują nie mniej atrakcyjny czas. Już nie możemy doczekać się października!

Hasło tegorocznego Festiwalu Kultury Bez Barier brzmi MOŻESZ MNIEJ. Co to oznacza?  

“Możesz mniej” to przyzwolenie sobie na spokój, zatrzymanie i uchwycenie chwili. Uważność i wsłuchanie się w siebie i innych. Zmiana wewnętrznego głosu z “musisz” na “możesz” 

Hasło „Możesz mniej” kojarzy mi się z ideą - „Mniej, znaczy więcej”. Jest to droga do minimalizmu, dzięki któremu życie staje się łatwiejsze. Możemy w końcu zatrzymać się i złapać oddech. Zastanowić się, czy warto cały czas gonić i nieustannie być produktywnymi? 

5-dniowy festiwal (4-8.10) będzie przestrzenią odpoczynku, wytchnienia i namysłu nad kondycją i potrzebami twórców i odbiorców dostępnej kultury. 

W zeszłym roku Festiwal Kultury Bez Barier, przez wielu nazywany najbardziej otwartą imprezą w kraju, skończył 10 lat. Każda kolejna edycja przebijała poprzednią. Rosły liczby dostępnych wydarzeń, partnerów i zaangażowanych miast, uczestników i uczestniczek. 

Dlaczego zatem hasło tegorocznej odsłony brzmi MOŻESZ MNIEJ? 

Festiwalowych dni i wydarzeń będzie mniej, a te które ostatecznie pojawią się w programie stanowią odpowiedź na potrzeby zgłoszone przez publiczność. Dzięki temu harmonogram 11. FKBB został stworzony z namysłem, wyrozumiałością i uważnością na człowieka i jego potrzeby. Festiwal rozpocznie się od Dnia Otwarcia i Targów Dostępności w Mazowieckim Instytucie Kultury. 

Szczegółowy program jest dostępny na stronie FKBB.