null

Kultura zaczyna się od edukacji - 15. edycja WNEK

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na cieniowanym tle w delikatnym kolorze niebiesko-czerwonym abstrakcyjny kształt jakby odwróconego fragmentu schodów (w kolorze niebiesko-czerwonym). Napis Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2024 nabór projektów
Zgłoszenia do 30 czerwca 2024 r.

Do końca czerwca czekamy na zgłoszenia projektów do jubileuszowej 15. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Mogą je zgłaszać stołeczne instytucje kultury, szkoły i przedszkola, placówki oświatowe i organizacje pozarządowe. Jest o co walczyć - łączna pula nagród wynosi sto tysięcy złotych!

Zgłoś swój projekt!

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej (WNEK) to konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie lokalnych animatorek i animatorów kultury, edukatorek i edukatorów, nauczycielek i nauczycieli, artystów i artystek, aktywistów i aktywistek za najlepsze projekty, programy i działania z zakresu edukacji kulturalnej, które były realizowane w roku poprzedzającym aktualną edycję nagrody i/lub w roku bieżącym, za który przyznawana jest WNEK.

Autorzy i autorki najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe (łączna pula to 100 tysięcy złotych), a ich projekty staną się wyznacznikiem trendów oraz inspiracją dla osób zajmujących się edukacją kulturalną.

Kategorii konkursowych jest siedem:

  1. różnorodne i wielokulturowe społeczeństwo
  2. środowisko naturalne i klimat
  3. kompetencje przyszłości
  4. procesy twórcze
  5. dziedzictwo kulturowe i tożsamość
  6. wspólnoty lokalne
  7. procesy włączające i dostępność

Projekty można zgłaszać w formularzu online. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie BIP.

Od 15 lat nagradzamy najlepszych

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej, przyznawana od 2010 roku, wyróżnia autorów/autorki projektów realizowanych na szerokim polu, jakim jest połączenie edukacji i kultury. Do tej pory nagrodą wyróżniliśmy już ponad pół tysiąca animatorów, animatorek, nauczycieli, nauczycielek, edukatorów i edukatorek, artystek i artystów, aktywistek i aktywistów. 

Kapituła WNEK, złożona z praktyków i praktyczek kultury i edukacji, profesjonalistów i profesjonalistek z różnych obszarów związanych z edukacją kulturalną, dokonuje wyboru laureatów i laureatek na podstawie kryteriów określonych w Regulaminie oraz własnych eksperckich wniosków.