null

Te książki powalczą o Nagrodę Literacką Warszawy

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Książki zgłoszone do 17. Nagrody Literackiej Warszawy ustawione w stosach obok siebie na korytarzu w biurze
Książki przesłane przez wydawnictwa

Aż 755 książek zostało zgłoszonych do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Warszawy. Spośród nich jury wybierze tytuły, którym przyzna nominacje w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, komiks i powieść graficzna oraz książka o tematyce warszawskiej. W tym roku wręczymy Nagrodę po raz siedemnasty.

Jak zwykle najwięcej zgłoszeń było w kategorii proza – 293. Do Nagrody Literackiej zostało też zgłoszonych 212 tomów poezji i 149 książek w kategorii literatura dziecięca. 75 tytułów w kategorii książka o tematyce warszawskiej, a w najmłodszej kategorii – komiks i powieść graficzna – mamy 37 publikacji. Wydawnictwa oraz czytelnicy i czytelniczki zgłosili w sumie 755 książek (w załączniku lista, w kolejności alfabetycznej tytulów), kilka z nich w więcej niż jednej kategorii.  

Jury Nagrody

Na czele jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy stoi Justyna Sobolewska, a w skład gremium wchodzą: Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Piotr Sadzik, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak.

O Nagrodzie

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to wielkie wyróżnienie dla autorów i podpowiedź ciekawych lektur dla wszystkich, którzy lubią czytać. W obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku, ale jej historia sięga czasów przedwojennych.

Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. Nagrodę Literacką wspierają portale czytelnicze Lubimyczytać.pl i Booklips.pl oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com.

Załączniki: