null

18. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.07.2021 12:00 - 29.07.2021 23:00

18. urodziny to czas magii i zupełnie nowych, głębokich doświadczeń. Kolejny Festiwal Kultury Żydowskiej przyniesie publiczności wiele wrażeń i przeżyć artystycznych w magicznej atmosferze wielokulturowej Warszawy.

Dźwięki ze sceny Teatru Żydowskiego w Ogrodzie Saskim, wśród zieleni drzew, fontann i tajemniczych alei, przywołają nas w imieniu artystów i wydarzeń uwielbianych przez publiczność, takich jak „W kuchni mamy Soni” przygotowane przez wyjątkową postać, szefową festiwalu Gołdę Tencer. Na kameralnej Scenie Letniej nie zabraknie też innych wielkich wydarzeń, o których moglibyśmy opowiadać bez końca. Wśród nich między innymi koncerty Michała Hochmana czy Karoliny Lizer. Nasze serca i dusze wypełnią też polskie tanga hebrajskie i orientalne fokstroty w wykonaniu Olgi Mieleszczuk-Avigail z zespołemTango Attack.

Przed nami także największe premiery Teatru Żydowskiego z sezonu 2020/21,wśród których zobaczymy między innymi spektakl„Circus Kafka” według scenariusza i w reżyserii Michała Walczaka, „Der Szturem. Cwiszyn / Burza. Pomiędzy” przygotowany przez Damiana Josefa Neciaczy „Mykwa”w reżyserii Karoliny Kirsz.

To wszystko i wiele innych wydarzeń w programie festiwalu.

Program 18. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, 21 - 29 sierpnia