18. Festiwal Filmowy Millenium Docs Against Gravity

03.09.2021 09:00 - 12.09.2021 22:00

Festiwal przyjmie, podobnie jak w zeszłym roku, formę hybrydową - od 3 do 12 września odbędzie się część kinowa w siedmiu polskich miastach - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. Następnie od 16 września do 3 października potrwa część online festiwalu, podczas której zostanie zaprezentowana część filmów z tegorocznego programu oraz odbędą się niezwykle ważne debaty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

W tegorocznym Konkursie Głównym zostanie zaprezentowanych 14 filmów, wśród nich produkcje opowiadające o Bliskim Wschodzie, Rosji, Polsce, Filipinach czy Zimbabwe.

Wśród sekcji, które zostaną zaprezentowane podczas 18. edycji Millennium Docs Against Gravity, znalazły się dobrze znane już widzom, jak Bohaterowie są wśród nas, Klimat na zmiany, Historie intymne, Miejsca, Człowiek w kinie, Muza i wena, Fetysze i kultura czy Czwarte oko, ale także nowości: Oblicza Ameryki Łacińskiej, czyli dogłębne spojrzenie na różnorodność tego regionu świata; Kryminalne zagadki MDAG – dokumentalne opowieści z nutą grozy czy Życie w czasach pandemii – zbiór polskich filmów będących kroniką rzeczywistości w trakcie lockdownu.

Tegoroczne hasło Millennium Docs Against Gravity to – „Świat się budzi” i zostało zaczerpnięte z mowy Grety Thunberg. Wiele filmów prezentowanych w programie dotyczy aktywizmu i wzywa do działania na rzecz lepszego, równego i ekologicznego świata.

Festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce.

Szczegółowy program projekcji dostępny jest na stronie festiwalu.