null

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa człowieka w filmie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.12.2021 - 19.12.2021

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest ponad pięćdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w ponad trzydziesu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku.

Tegoroczna oprawa graficzna festiwalu wiąże się z najważniejszymi tematami, na które chcemy zwrócić uwagę podczas pokazów oraz dyskusji. Z jednej strony odnosi się do podziałów, które zdominowały niemal wszystkie aspekty naszego życia. Z drugiej - odwołuje do kryzysu klimatycznego. Ale skojarzenia mogą być bardzo różne - tak jak różne są filmy w naszym tegorocznym programie. Od klasycznych dokumentów opartych na obserwacji i pracy kamery, po montażowe awangardowe eksperymenty.

źródło: Watch Docs