null

25. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.11.2021 11:00 - 27.11.2021 23:59
Rysunek głowy Janusza Korczaka otoczonej dziećmi po prawej stronie. Po lewej czarne napisy. Całość na liliowym tle.

KORCZAK DZISIAJ to jeden z największych festiwali teatralnych dla dzieci i młodzieży, który od 25. edycji odkrywa radykalność i współczesność myśli wybitnego pedagoga - Janusza Korczaka poprzez spektakle, warsztaty, happeningi, spotkania.

W dniach 14 – 27 listopada 2021 roku zapraszamy do udziału w 25. edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ odbywającej się pod hasłem INWENCJA.

Program tegorocznej edycji skierowany jest do młodych odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. Zarówno starsze nastolatki jak “najnajmłodsi” znajdą w jego ramach propozycje stworzone w oparciu o wiedzę i rozumienie ich potrzeb i uwarunkowań percepcyjnych. Jak co roku Festiwal KORCZAK DZISIAJ prezentuje zarówno nowatorskie odczytania klasycznych pozycji repertuarowych (np. “Piotruś pan i Jakub Hak”) jak i młodą dramaturgię prezentującą nowe tematy i języki teatralne ( “Ojeja! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” czy “Ach jeżeli, przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie). Wyjątkowo widocznym elementem tegorocznej edycji są spektakle powstające w dialogu i wspólnej obecności profesjonalnych artystów i artystek oraz młodych uczestników i uczestniczek procesu twórczego, gdzie teatr rodzi się ze spotkania i wspólnej refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością (“Przemiany” i “Autokorekta”). Staramy się także traktować teatr jako miejsce podejmowania ważnych tematów związanych z tożsamością i historią. Wspólnie z młodymi chcemy zadawać sobie pytania, na które nie mamy gotowych odpowiedzi i uciekać od dydaktyki. Znaczącym elementem tegorocznego programu są zatem spektakle odwołujące się wprost do historii. Budujące most miedzy “wtedy” a “teraz” (“Rutka” oraz “Story Lab 1981. STAN WOJENNY”).

Tegoroczna edycja Festiwalu realizowana będzie w formule hybrydowej – zakładającej zarówno działania “w żywym planie” jak i w sieci.

Więcej >>>

Załączniki: