null

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak Dzisiaj

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26. Festiwal Korczak Dzisiaj

Jedenaście spektakli dla dzieci i młodzieży, zarówno z Polski i z Ukrainy zostanie pokazanych na scenach warszawskich teatrów i instytucji kultury. 26. Festiwal Korczak Dzisiaj odbędzie się w dniach 11-23 października 2022.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest „Dziecko ma prawo do sztuki”. Wybrzmiewa ono szczególnie mocno w czasie trwającej wojny w Ukrainie. W czasie, kiedy prawa, w tym niezbywalne prawo do dzieciństwa i bezpiecznego dorastania, powinny być chronione jeszcze pełniej. Dziecko ma prawo do zabawy, emocji, krytyki, niezrozumienia, zachwytu, ekspresji siebie. Dziecko ma prawo do bycia dzieckiem.

Repertuar Festiwalu KORCZAK DZISIAJ w tym roku tworzą polskie i ukraińskie spektakle dla dzieci i młodzieży.

Festiwal rozpocznie pokaz spektaklu „Edukacja seksualna” w reż. Michała Buszewicza z Teatru Współczesnego w Szczecinie (11 października o godz. 11:00 i 19:00, wtorek, Teatr Dramatyczny, Scena im. Gustawa Holoubka).

W ramach Festiwalu przyznawane są przez Jury Młodych i Jury Dorosłe nagrody: GRAND PRIX Festiwalu - Nagroda im. Janusza Korczaka, Nagroda im. Stefani Wilczyńskiej, Nagroda Machulskich i 3 wyróżnienia. Oficjalne wyniki poznamy 23 października 2022 na uroczystej gali w Teatrze Rampa na Targówku.

26. edycja Festiwalu Korczak Dzisiaj, 11 – 23 października 2022