29. Festiwal Sztuka Ulicy

01.07.2022 19:00 - 03.07.2022 23:00
Baletnica w dynamicznej pozie częściowo zasłonięta szarym dymem na białym tle. Czerwone napisy.
29. Festiwal Sztuka Ulicy

Festiwal to trzy dni świętowania sztuki ulicy, 15 pokazów spektakli w trzech lokalizacjach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Program tegorocznej edycji zbudowany jest w oparciu o pokazy premierowe i spektakle prezentowane po raz pierwszy na Sztuce Ulicy, nie zabraknie też  powrotów na Festiwal.

W tym roku Festiwal gościć będzie artystów z Polski, Ukrainy oraz z Korei Południowej.

Festiwal Sztuka Ulicy to jedyne tego typu wydarzenie w Warszawie obowiązkowe dla każdego pasjonata teatru. Festiwal propaguje ideę spektaklu ulicznego, wykorzystującego przestrzeń publiczną i angażującego widza. Jest ogólnodostępnym miejscem spotkania widza ze sztuką i miejscem jego edukacji. Przyjmując za punkt wyjścia potrzebę budowanie wizerunku Warszawy jako europejskiego miasta kultury, otwartego na współczesną sztukę organizatorzy koncentrują się na propagowaniu aktywnego uczestnictwa w działaniach kulturalnych, umożliwiając różnym odbiorcom jak najszerszy dostęp do otwartych form życia artystycznego. Służy to pozyskaniu i pogłębieniu wiedzy o sztuce w przestrzeni publicznej.

Program Festiwalu:

• 1 lipca 2022

19:00, Teatr Migro DROM – ścieżkami Romów, Park Szczęśliwicki
21:00, Teatr Klinika Lalek Kosmiczna podróż Guliwera, Park Szczęśliwicki
22:00, Teatr Usta Usta Republika Cykl, Plac Defilad

• 2 lipca 2022

13:00, K-Arts Hannuri Laon-pan 라온판, Plac Zamkowy
17:00, K-Arts Hannuri Laon-pan 라온판, Rynek Nowego Miasta
19:00, Kijowski Teatr Uliczny Highlights i Teatr Lvivki Przystanek klaunada, Rynek Nowego Miasta
20:00, Teatr Na Walizkach Satyriada, Park Szczęśliwicki
21:00, Walny - Teatr Koniec i bomba, Rynek Nowego Miasta
22:00, Teatr Klinika Lalek Kosmiczna podróż Guliwera, Plac Defilad