38. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

14.10.2022 - 23.10.2022
Na białym tle, brązowy liść klonowy, następnie napis: "38th Warsaw International Film Festiwal, 14-23 October 2022".
38. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

38. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 14-23 października. Kinami festiwalowymi będą Multikino Złote Tarasy i Atlantic.

Podczas zeszłorocznej edycji WFF widzowie mieli okazję zobaczyć obrazy z blisko 100 krajów, wśród nich premiery polskie, europejskie i światowe.

W tym roku na 38.WFF filmy prezentowane będą w sekcjach konkursowych, wśród nich: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs 1-2, Konkurs Crème de la Crème, Konkurs „Wolny Duch”, Konkurs Filmów Dokumentalnych, Konkurs Filmów Krótkometrażowych, oraz w sekcjach pozakonkursowych takich jak: Polska Klasyka, Odkrycia, Rodzinny Weekend Filmowy i Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe.

Wspólnie z Międzynarodowym Festiwalem w Odesie (zwracamy uwagę na ukraińską pisownię) organizujemy Konkurs Ukraiński, w którym znajdą się nowe filmy pełnometrażowe oraz krótkometrażowe. Odesa International Film Festival nie może się w tym roku odbyć z powodu rosyjskiej agresji i wojny w Ukrainie.

Przedsprzedaż biletów na WFF online rozpoczyna się 29 września. Od 10 października kupić je będzie można również w kinie Atlantic.

W trakcie 38.WFF organizowane będą również imprezy branżowe. Wśród nich:
12. edycja Warsaw Next warsztatów dla młodych filmowców (reżyserów, scenarzystów i producentów) oraz studentów szkół filmowych i artystycznych, którzy obecnie pracują nad swoim debiutem pełnometrażowym.
17. edycja FIPRESCI Warsaw Critics Project warsztatów dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych z Europy Wschodniej.

źródło: Warszawski Festiwal filmowy

Sprawdź lokalizację na mapie