null

610 Berlin-Warszawa Festiwal Filmowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika podzielona poziomo na dwa równe pola: na górze granatowe, na dole czerwone. Na granatowym liczba "610" na czerwono i białe napisy. Na czerwonym białe napisy w tym nazwa festiwalu na granatowych polach.

610 kilometrów to odległość dzieląca Berlin od Warszawy. Ale w globalnej kulturze – może to być odległość sąsiadujących ze sobą dzielnic. 610 Berlin-Warszawa chce rozmawiać po sąsiedzku i budować żywą platformę wymiany nie tylko dóbr filmowych, ale i myśli, opinii, emocji.

610 Berlin-Warszawa to festiwal filmowy młodego kina berlińskiego, które jednocześnie jest zaproszeniem do dialogu międzykulturowego.

Niemieckie kino w Polsce jest postrzegane przez pryzmat filmów Wendersa, Schlöndorfa czy Herzoga. To jednak tylko niewielki fragment kultury filmowej naszych zachodnich sąsiadów. Rokrocznie na scenie filmowej pojawiają się tam młodzi, odważni twórcy, opowiadający o świecie swoim własnym, dociekliwym, często wręcz „dzikim” językiem. O świecie tak bliskim, a zarazem tak dalekim dla polskiego widza. Ten świat młodych Niemców - widziany ich oczami - chcemy przybliżyć tutaj w Polsce, w Warszawie.

Program Festiwalu >>>