null

9. Festiwal Kultury Bez Barier #MOŻESZbyćBLISKO

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.09.2021 - 10.10.2021

Rozpoczyna się 9. Festiwal Kultury Bez Barier, najbardziej otwarte wydarzenie w Polsce! Spotkajmy się na dostępnych spektaklach, seansach filmowych, wystawach, warsztatach i spacerach. Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej, łączącej działania online i offline i potrwa od 30 września i potrwa do 10 października.

W tym roku program festiwalu tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całej Polsce.

Przed nami festiwalowe spektakle, pokazy filmowe, wystawy, spacery, spotkania i warsztaty, udostępnione za pomocą napisów dla niesłyszących, tłumaczenia na polski język migowy, audiodeskrypcji, pętli indukcyjnej, materiałów do dotykania czy pomocy festiwalowych asystentów. W programie nie zabraknie również propozycji odpowiadających na potrzeby uczestników w spektrum autyzmu.

Program Festiwalu Kultury Bez Barier