null

Ad Libitum 2022 – dzień pierwszy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.10.2022 19:00 - 20.10.2022 22:00
Czarny i czerwony tekst obok grafiku z nakładających się liter w różnych kolorach.
Ad Libitum 2022

Ad Libitum to festiwal tematyzowany, w każdej swej edycji kierujący uwagę na wybrany aspekt, dziedzinę, czy nurt sztuki improwizacji. W 2022 roku tematem jest „sonic and visual” – łączenie świata dźwięku z tym co wizualne.

19:00 - Biliana Voutchkova
20:00 - Georg Gräwe / Fred Lonberg-Holm / Frank Gratkowski
21:00 - Maciej Wirmański / Edyta Jarząb

Biliana Voutchkova - kompozytorka, performerka, znakomita skrzypaczka pochodząca z Bułgarii. Być może jedna z najbardziej oryginalnych improwizatorek w Europie, łącząca w swojej twórczości dźwięk, obraz oraz ruch. Bada stany spontaniczności i intuicyjnego rezonansu ucieleśnione w jej intermedialnych działaniach.

Georg Graewe, Fred Lonberg-Holm i Frank Gratkowski do tej pory spotkali się na scenie tylko raz, prawie dwie dekady temu. Już wówczas byli ważnymi postaciami improwizowanej sceny w Europie i USA. Zagrali tylko jeden koncert, który szczęśliwie został nagrany, niedawno odnaleziony i wydany na płycie Trilinear Polarity.

Maciej Wirmański i Edyta Jarząb - jeden z projektów tegorocznej edycji polega na reinterpretacjach twórczości dwóch postaci ważnych zarówno dla historii muzyki eksperymentalnej, jak i filmowej neoawangardy – Anthony’ego Conrada oraz Takehisy Kosugiego. Edyta Jarząb i Maciej Wirmański dokonają dwóch solowych, muzycznych reinterpretacji filmowych performansów Kosugiego i Conrada.

Więcej o festiwalu na stronach organizatora

Sprawdź lokalizację na mapie