null

Ad Libitum 2022 – dzień drugi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.10.2022 19:00 - 21.10.2022 22:00
Czarny i czerwony tekst obok grafiku z nakładających się liter w różnych kolorach.
Ad Libitum 2022

Ad Libitum to festiwal tematyzowany, w każdej swej edycji kierujący uwagę na wybrany aspekt, dziedzinę, czy nurt sztuki improwizacji. W 2022 roku tematem jest „sonic and visual” – łączenie świata dźwięku z tym co wizualne.

19:00 - Robert Jędrzejewski
20:00 - Olgierd Dokalski / Adam Frankiewicz / Paweł Doskocz
21:00 - Harri Sjöström Quartet: Harri Sjöström / Elisabeth Harnik / Wilbert De Joode / Dag Magnus Narvesen

Robert Jędrzejewski - artysta intuitywny, kreatywny improwizator, wiolonczelista, kompozytor. Zajmuje się głównie eksplorowaniem, na ile prawdziwie wolna i maksymalnie czysta improwizacja może stać się podstawową metodą twórczą na polu niezwykle dynamicznej sfery performatywnej współczesnego świata. Sprawdza i testuje jakie elementy są głównymi motorami tego rodzaju praktyki i jak w tych interaktywnych warunkach zachowuje się człowiek.

Olgierd Dokalski, Paweł Doskocz oraz Adama Frankiewicz zgodnie z tradycją festiwalu spotkają się wspólnie na scenie po raz pierwszy. Dokalski zagra na Ad Libitum po raz drugi – w roku 2017 należał do zespołu warsztatowego Joëlle Léandre. Tym razem wystąpi z Doskoczem, jednym z filarów Poznańskiej sceny improwizacji, oraz Frankiewiczem – niestrudzonym archeologiem audialnych technologii, który nie tylko będzie grał, lecz również koordynował translację dźwięków na warstwę wizualną.

Harri Sjöström Quartet - gwiazdorski kwartet wybitnych improwizatorów z Finlandii, Austrii, Holandii i Norwegii. Choć w różnych konfiguracjach grywali wiele razy, razem wystąpią po raz pierwszy. Zespół powstał z inicjatywy festiwalu Ad Libitum i jest formacją skupiającą trzy pokolenia artystów. Z jednej strony dwie legendy, saksofonista Harri Sjöström i kontrabasista Wilbert De Joode, z drugiej wschodząca gwiazda improwizowanej sceny Elisabeth Harnik i jeden z najbardziej oryginalnych perkusistów w Europie Dag Magnus Narvesen.

Więcej o festiwalu na stronach organizatora

Sprawdź lokalizację na mapie