null

Ad Libitum 2022 – dzień trzeci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.10.2022 19:00 - 22.10.2022 22:00
Czarny i czerwony tekst obok grafiku z nakładających się liter w różnych kolorach.
Ad Libitum 2022

Ad Libitum to festiwal tematyzowany, w każdej swej edycji kierujący uwagę na wybrany aspekt, dziedzinę, czy nurt sztuki improwizacji. W 2022 roku tematem jest „sonic and visual” – łączenie świata dźwięku z tym co wizualne.

19:00 - Myroslav Trofymuk
20:00 - Franciszek Araszkiewicz / Michael Fischer / Aleksander Janicki
21:00 - The Croaks: Martin Küchen / Martin Klapper / Roger Turner

Myroslav Trofymuk - związany przez lata zarówno ze Lwowem, jak i z Krakowem, Myroslav Trofymuk od lat porusza się (niekiedy pod szyldem AЙKTRONER) po różnych nurtach muzyki elektronicznej – pomiędzy techno i ambientem, poezją dźwiękową i nagraniami terenowymi, improwizacją oraz formami narracyjnymi.

Jako drudzy wystąpią Franciszek Araszkiewicz, Michael Fischer i Aleksander Janicki oraz ich performance "Event Horizon" z wielkoformatową projekcją, obejmującą salę, artystów i odbiorców interaktywną opowieścią o współczesności.

The Croaks - gdy stają na scenie słuchacze będą świadkami "kontrolowanej kakofonii". Określa się ich także jako jeden z najciekawiej brzmiących zespołów, w którym żywa elektronika zespala się z akustycznymi instrumentami tworząc ognisty spektakl. Zespół nie ma długiej historii i jedną płytę na koncie, ale tworzą go jedni z najważniejszych muzyków dzisiejszej sceny improwizowanej: Szwed Martin Küchen, Czech Martin Klapper i Brytyjczyk Roger Turner.

Więcej o festiwalu na stronach organizatora

Sprawdź lokalizację na mapie