null

Akademia (znów) otwarta! Weekend z warszawską ASP

Drukuj otwiera się w nowej karcie
wielobarwna abstrakcyjna grafika z napisem "akademia/otwarta"
Akademia Otwarta - wystawa końcoworoczna 2022

Po dwuletniej przerwie wraca wielkie święto warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W piątek 10 czerwca zostanie zainaugurowana “Akademia Otwarta. Wystawa końcoworoczna 2022”. Można będzie odwiedzić pracownie, zobaczyć najciekawsze prace, wziąć udział w warsztatach, oprowadzaniach i wydarzeniach specjalnych.

Głównym punktem programu są wystawy w otwartych pracowniach przy Krakowskim Przedmieściu 5, Myśliwieckiej  8, Spokojnej  15 i Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39. Kilka ekspozycji można też będzie obejrzeć w Pałacu Czapskich. W ramach Akademii Otwartej zaplanowane są ponadto: oprowadzania kuratorskie po wystawach, warsztaty dla dzieci, działania performatywne, dj sety, karaoke, afterparty i inne atrakcje.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie jest najstarszą artystyczną uczelnią wyższą w Polsce. Od ponad stu lat rozwija talenty młodych artystów i artystek.

ASP daje niepowtarzalną szansę na samorozwój artystyczny, także z zakresu konserwacji i restauracji dzieł sztuki czy sztuki mediów, która specjalizuje studentów w animacji, fotografii oraz w przestrzeni audiowizualnej. Kierunki studiów sięgają swym zakresem szerokich perspektyw, kształcąc przyszłych architektów wnętrz, historyków sztuki oraz wzorników. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie pobudza kreatywną wyobraźnie, gwarantując połączenie artystycznych pasji z fascynującym zawodem po ukończeniu studiów. 

- czytamy na stronie ASP.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń towarzyszących “wystawie końcoworocznej” można znaleźć na stronie ASP. Do pobrania także Przewodnik po Akademii Otwartej. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.