null

Akty wiary - przegląd spektakli i konferencja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.03.2023 19:30 - 04.03.2023 21:30
Scena ze spektaklu Radio Mariia - aktorka i aktor siedzący na scenie teatralnej za stołami z mikrofonami radiowymi
Autor: fot. Magda Hueckel

Teatr Powszechny zaprasza na przegląd spektakli i międzynarodową konferencję „Akty wiary”, które poświęcone będą tematowi wiary we współczesnych społeczeństwach europejskich.

Wydarzenie odbywa się w ramach wieloletniego projektu europejskiego „Face to Faith” w dniach 2, 3 i 4 marca 2023 r.

Spektakle polskie i zagraniczne są biletowane, natomiast na sobotnie wykłady i debaty na scenie InSzPer wstęp jest bezpłatny.

W programie przeglądu znalazły się spektakle: „Radio Mariia”, reż. Roza Sarkisian (Teatr Powszechny w Warszawie), „FIXIT” (ANTI – Contemporary Art Festival, Kuopio, Finlandia), „Romeo i Julia 2022”, reż. Alin Negotoiu (teatr Divadlo pod Palmovkou z Pragi) oraz „Odpowiedzialność”, reż. Michał Zadara (Teatr Powszechny w Warszawie, CENTRALA, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Salam Lab).

W sobotę 4 marca odbędą się także wydarzenia: wykład„Wojna w Ukrainie – dezinformacja, propaganda i teorie spiskowe”, debata pt. „W co chcą wierzyć Polacy?” oraz spotkanie z Klementyną Suchanow „To jest wojna”.

Więcej informacji – na stronie Teatru Powszechnego.

Międzynarodowy projekt FACE TO FAITH jest współorganizowany przez Teatr Powszechny w Warszawie razem z sześcioma teatrami i festiwalami z Europy i Izraela: ANTI Contemporary Art Festival (Finlandia), Divadlo pod Palmovkou (Czechy), Gesher Theater (Izrael), Jam Factory Art Center (Ukraina), Sommerblut Kulturfestival e.V. (Niemcy) – koordynator projektu i Teatro dei Venti (Włochy).
 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie