null

Wystawa plakatów Ryszarda Kai

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.04.2024 18:00 - 09.05.2024 19:38

Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy zaprasza na wystawę plakatów Ryszarda Kai. Seria „Polska” zabiera widza w podróż przez różnorodność kraju i ujawnia jego nieoficjalne oblicze. Nie ogranicza się jedynie do przedstawienia kluczowych miast czy powszechnie znanych symboli, lecz wprowadza w odległe, osobiste przestrzenie. Wernisaż wystawy 19 kwietnia. Wstęp wolny,

Wystawa “Polska” jest rodzajem dziennika i subiektywnego przewodnika po Polsce, w którym zapisywane są jedynie miejsca i skojarzenia istotne dla artysty. Bazując na fragmentach rzeczywistości, Ryszard Kaja korzysta z miejscowych anegdot czy tradycji artystycznych, a zawarte w plakatach poczucie humoru okazuje się być bardzo bliskie odbiorcy.

W swoim warsztacie graficznym z lekkością łączy gesty malarskie z kolażem, tworząc własny, rozpoznawalny język plastyczny. Nierozłączny element typograficzny, wskazujący na tytułową przestrzeń czy symbol, opatrzony jest zapisem nazwy „Polska” w różnych językach, co przyczynia się do większej dostępności tej serii prac.

 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia