null

Amadeusz – premiera w Teatrze Dramatycznym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.07.2022 19:00 - 08.07.2022 21:00
Zdjęcie bohatera w kostiumie z epoki i fantazyjnej peruce z batutą w zębach.
„Amadeusz”, Teatr Dramatyczny | Autor: Weronika Łucjan-Grabowska

Spektakl – hołd oddany muzyce, twórczości, bezkompromisowemu dążeniu do osiągnięcia absolutnego piękna. Pełne pasji przedstawienie realizowane z orkiestrą, śpiewakami i najlepszymi aktorami dramatycznymi stworzy wyjątkowe widowisko.

Trwa wiek światła i rozumu, czyli oświecenie. Antonio Salieri  jest u szczytu kariery jako kompozytor na dworze Habsburgów. „Największy muzyk w mieście muzyków”  - mówi o sobie. Umie korzystać z przywilejów sławy i ma idealne warunki do tworzenia. Wtedy do Wiednia przyjeżdża dwudziestosześcioletni Wolfgang Amadeusz Mozart. Genialne dziecko, którego twórczość zna cała Europa, pisze symfonie od piątego roku życia, koncerty od czwartego, w wieku czternastu lat tworzy operę. Frywolny, sprośny i niepoprawny geniusz poznaje ambitnego i wpływowego Salieriego.
 
Moment staje się przełomowy dla obu z nich. Mozart, wiecznie poszukujący płatnego zajęcia, na dworze cesarza tworzy swoje najwspanialsze dzieła:  „Wesele Figara”, „Don Giovanniego”, „Czarodziejski flet” czy wreszcie „Requiem”. Salieri nie może pojąć dlaczego ten bezpruderyjny błazen otrzymał od Boga tak wyjątkowy dar, który czyni go nieśmiertelnym, a Salierego ledwie poprawnym. Od tej pory zrobi wszystko, by doprowadzić do jego upadku.  

Kolejne spektakle:
8 lipca 2022, godz. 19:00 – premiera
9 lipca 2022, godz. 19:00
10 lipca 2022, godz. 17:00

„Amadeusz” na stronach Teatru Dramatycznego >>>

Sprawdź lokalizację na mapie