null

Andy Sheppard & Przemysław Strączek Trio - Dobry Wieczór Jazz w Teatrze Roma

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.10.2021 19:30 - 01.10.2021 21:30

Dobry Wieczór Jazz to cykl koncertów na deskach Teatru Muzycznego ROMA zainicjowany w 2015 roku. Co miesiąc prezentowane są starannie dobrane i charakteryzujące się wysokim poziomem koncerty artystów z Polski i zagranicy.

Andy Sheppard to jeden z najważniejszych brytyjskich saksofonistów jazzowych i kompozytorów, nagradzany wielokrotnie przez Brytyjską Akademię Fonograficzną w kategorii muzyki jazzowej. Jego autorski kwartet zaistniał brawurowym albumem „Surrounded By Sea” zrealizowanym w 2015 roku, przez Manfreda Eichera w jego monachijskim bastionie nowoczesnego jazzu, ECM Records. Nagranie to okrzyknięto nie tylko doskonale wtapiającym się w nastrój i motto ECM  „brzmienie powyżej ciszy”), krytycy ukuli także nowe określenie dla muzyki oraz kompozycji saksofonisty: „dojmująca łagodność”.

Na gitarze zagra Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dwukrotny laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, jeden z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku.

źródło: Teatr Roma