null

Aranea – Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.10.2022 18:00 - 13.10.2022 20:00
Na zdjęciu ręce wystające z masy poplątanych lin. Na biało tekst: "Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, Aranea, Wojciech Rotowski i Kerstin Hurbain".
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Czym jest miłość gdy ucichnie zakochanie? Do czego doprowadzić może zazdrość i jak wyznaczyć granice wolności w związku dwojga ludzi? Kiedy podejrzliwość zmienia się w paranoję? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi szukają artyści z Polski i Niemiec – w spektaklu teatru fizycznego ,,Aranea”. Przywiązanie do drugiej osoby odkrywają zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym.

Zainspirowani japońską sztuką wiązania Kinbaku Shibari, twórcy spektaklu ukazują nowe możliwości zastosowania liny na scenie. Sama sztuka wiązania jest przez nich przedefiniowana i przedstawiona w zupełnie inny niż dotychczas sposób. Korzystając z technik teatru iluzji, teatru cieni, pantomimy oraz tańca, tworzą autorski i unikalny styl teatru fizycznego, którego punktem wspólnym staje się jedna historia.

Historia obsesji prowadzącej do szaleństwa, w którym granica pomiędzy urojeniem a rzeczywistością zaciera się. Jak mocne może okazać się przywiązanie do drugiego człowieka i czy istnieją nierozerwalne więzy? ,,Aranea” to poszukiwanie odpowiedzi pytania o miłość, wolność i zaufanie.

źródło: Festiwal Sztuki Mimu

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap