null

Arka i Ego - premiera w Teatrze Dramatycznym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.02.2023 19:30 - 16.02.2023 21:30
Wejście do Teatru Dramatycznego. Wieczór, podświetlona nazwa teatru, nad wejście wiszące plakaty spektakli granych aktualnie w teatrze.
Autor: m.st. Warszawa

Nowe przedstawienie, prezentowane na Małej Scenie, to spektakl-esej na temat relacji współczesnego człowieka z naturą i próby porozumienia się z nią.

Reżyserka spektaklu Lucy Sosnowska wraz z dramaturżką Magdaleną Kupryjanowicz zaprosiły aktorów do wyjątkowego procesu twórczego. Wykorzystując improwizacje aktorskie oparte na osobistych doświadczeniach, przyrodniczych tekstach naukowych i motywach z filmu „Grizzly Man” Wernera Herzoga.

Twórczynie i twórcy o spektaklu chcą

Przetestować inną opowieść o człowieku - zwierzęciu ludzkim, które w międzygatunkowej wspólnocie koegzystuje ze zwierzętami spoza gatunku ludzkiego. Ta opowieść wymaga jednak przemyślenia własnej kondycji - zamilknięcia, ustąpienia miejsca, znalezienia nowych możliwości i form współbycia. Jest opowieścią rozpiętą między arką - poszukiwaniami możliwości międzygatunkowego przymierza, a ego - zmierzeniem się z nieusuwalnym z ludzkiego bycia i myślenia antropocentryzmem.

Premiera – 16 lutego 2023, godz. 19:30.

Kolejne spektakle:

  • 17 lutego, godz. 19:30
  • 18 lutego, godz. 19:30
  • 19 lutego, godz. 19:30.

Więcej informacji – na stronie Teatru Dramatycznego.

Sprawdź lokalizację na mapie