null

Picasso Woli – zimowe warsztaty artystyczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wolskie Centrum Kultury zaprasza na zimową edycję warsztatów artystycznych dla dzieci "Picasso Woli". To kolejna edycja projektu dedykowanego dzieciom z grupy wiekowej 7-12 lat. W studio plastycznym pod okiem artystów dzieci poznają tajniki sztuk wizualnych. Wszystkie ćwiczenia będą ściśle powiązane z twórczością Pablo Picasso.

Na wydarzenie składa się 5 dni zajęć na najwyższym światowym poziomie. Będzie można zapoznać się z atrakcyjnymi metodami pracy twórczej w różnorodnych technikach warsztatu artystycznego. Każdego dnia stworzymy niepowtarzalne dzieła w przeróżnych technikach.
Poznamy drzeworyt, monotypię, sitodruk. Zmierzmy się też z pracą na kole garncarskim i poznamy podstawy rzeźby z gliny, inspirowanej między innymi majolikami Picassa.
Będzie można zapoznać się z formą przestrzenną a ćwiczenia będą pretekstem do spotkania z asamblażami, które upodobał sobie geniusz Pablo.
W profesjonalnym atelier artysty zrealizować będzie można również program z zakresu rysunku i malarstwa. Podczas zajęć przyjrzymy się też tkaninie artystycznej. Wykonane zostaną prace na naturalnym jedwabiu. Zapoznamy się z magiczną sztuką malarstwa prawdziwym woskiem pszczelim.

Prowadzący: Małgorzata Arszennik, Agnieszka Saks, Artur Trojanek, Rajmund Gałecki, Bożena Wiśniewska oraz Pasieka Edukacyjna i Małgorzata Brendel.

*

Termin: 07.02.2022 – 11.02.2022
Godziny: 08:30-16:30
Grupa wiekowa: Dzieci 7-12 lat
Limit miejsc: 12
Koszt: 550 zł brutto za 5 dni (łącznie z przerwą na poczęstunek) płatne z góry przy rezerwacji.
5% zniżki z Kartą Warszawiaka, 5% zniżki z Kartą Dużej Rodziny. Zniżki nie sumują się.
Zapisy: picassowoli.warsztaty@wck-wola.pl
Kontakt telefoniczny: Picasso Woli – 609 018 424

Więcej informacji na stronie Wolskiego Centrum Kultury.