null

Do zobaczenia jutro! Opowieść o trendach - wystawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.09.2023 17:00 - 07.10.2023 19:00
Warecka 8, wejście od ul. Kubusia Puchatka
Fundacja Obserwatorium

Od 25 września do 7 października w pop-upowej przestrzeni wystawienniczej przy ulicy Kubusia Puchatka w Warszawie zostanie zaprezentowana wystawa o trendach. Stanie się ona punktem wyjścia do spotkań, rozmów, warsztatów dedykowanych przyszłości oraz będzie próbą odpowiedzi na niektóre pytania. Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Co z nami będzie? Jeśli świat może nam zagwarantować wieczną zmienność i niepewność, powstaje pole do poszukiwań, które pozwolą choć trochę poczuć kontrolę nad niestabilnością otoczenia.

Trendy to nie kolor sezonu czy popularna piosenka, ale metodyczne określenie kierunków, w jakich zmierza cywilizacja i społeczeństwo. Analitycy od lat im się przyglądają, opisując zjawiska zachodzące na szerokim polu ludzkiej aktywności, znajdując w nich pewne reguły zachowań i próbując przewidzieć kierunki zmian. Poprzez wystawę opowiemy o globalnych tendencjach zachodzących na polu gospodarki, społeczeństwa i technologii, znajdując kontekst dla zjawisk takich jak „deglobalizacja”, „symbiocen”, „multipolaryzacja”. Wystawa biegnie dwutorowo, składa się z części narracyjnej i wystawy sztuki.

Na wystawie można zobaczyć nowe prace Aliaksandra Adamau, Pameli Bożek, Piotra Kopika i Julii Woronowicz.

Więcej informacji na stronie Fundacji Obserwatorium.