null

Nic Ciekawego! Filmowy czwartek z naszą stypendystką

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Portret młodej dziewczyny
Anna Morawiec | Autor: Przemek Chudkiewicz

W czwartek 25 stycznia w klubie Spatif odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu filmowych czwartków Nic Ciekawego! Gościnią będzie Ania Morawiec, stypendystka m.st. Warszawy. Można będzie obejrzeć jej dwa krótkometrażowe filmy "To byłoby coś pięknego" (2014) i "Planeta Ziemia" (2016). Wstęp wolny.

Ania Morawiec jest reżyserką, scenarzystką i montażystką, autorką kilkunastu krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz esejów. Absolwentka politologii na UJ oraz reżyserii w PWSFTviT w Łodzi, gdzie w 2020 roku zrealizowała film dyplomowy "Ostatnie śniegi", a obecnie realizuje doktorat poświęcony wizualizowaniu pamięci.

W 2021 roku Ania Morawiec otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy w dziedzinie filmu. Jej projekt stypendialny polegał na przygotowaniu scenariusza debiutanckiego pełnometrażowego filmu fabularnego „Szczere pole”.

"Nic Ciekawego" to czwartkowe spotkania filmowe w SPATiFie prowadzone przez aktorkę - Mariannę Zydek. Najpierw projekcja filmu zaproszonego twórcy, potem otwarta dyskusja. Tak będzie i tym razem. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.