null

Hashtag Lab: Lab Libitum - koncert

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.10.2023 19:00 - 24.10.2023 21:00
Hashtag Lab, Barska 29
Grafika zapowiadająca wydarzenie muzyczne w Hashtag Lab
Hashtag Lab zaprasza

Kolejny październikowy koncert w Hashtag Labie - Lab Libitum - to podwójna dawka muzyki improwizowanej. W ramach pasma #impro na Barskiej 29 zagoszczą znakomici muzycy z Polski i Korei Południowej: multiinstrumentalista przekraczający granice gatunków Piotr Zabrodzki oraz performerka i perkusistka Jihye Kim. Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

W pierwszej części wieczoru scenę oddajemy zaprzyjaźnionemu festiwalowi Ad Libitum, w drugiej – Jihye Kim, której towarzyszyć będą członkowie Hashtag Ensemble: Ania Karpowicz (flety), Lilianna Krych (psałterium) i Wojciech Błażejczyk (instrumenty strunowe).

Oddany idei improwizacji w muzyce festiwal Ad Libitum co roku odkrywa nowe jej znaczenia, kreuje nowe sytuacje artystyczne, prezentuje zdarzenia unikatowe i poszukuje nowych terytoriów współpracy artystów. Jego misją jest łączenie we współpracy artystów różnych generacji i środowisk, kreowanie żywego laboratorium, które jest miejscem międzynarodowych, twórczych kontaktów i wymiany artystycznej.

W przestrzeni Hashtag Labu z radością gościmy przyjaciół z Ad Libitum, a w pierwszej części wieczoru na zaproszenie kuratorów festiwalu wystąpi Piotr Zabrodzki, jedna z najciekawszych osobowości sceny improwizowanej i alternatywnej w Polsce, multiinstrumentalista i kompozytor.

Hashtag Lab to nie tylko miejsce warsztatów, koncertów i wystaw, ale jedyny w Polsce hub dla muzyki współczesnej, którego misją jest łączenie muzyków różnych kultur i tradycji. We współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej zapraszamy na koncert perkusistki, performerki i kompozytorki Jihye Kim, której fascynacja koreańskimi instrumentami perkusyjnymi wychodzi daleko poza obszar muzyki tradycyjnej i kieruje się ku zupełnie nowym formom wyrazu. W podróży do nieodkrytych brzmień Jihye Kim towarzyszyć będą członkowie Hashtag Ensemble.

Program:
Piotr Zabrodzki – improwizacje
Jihye Kim – improwizacje

z udziałem Hashtag Ensemble w składzie:
Ania Karpowicz – flety
Lilianna Krych – psałterium
Wojciech Błażejczyk – instrumenty strunowe

Przed koncertem zapraszamy na wernisaż wystawy tradycyjnych instrumentów koreańskich realizowaną we współpracy z Centrum Koreańskim w Warszawie.
Wystawę będzie można oglądać od 24 do 26 października.

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.