Artystki i artyści, do dzieła! Warszawa funduje stypendia

Stypendia artystyczne m.st. Warszawy, projekt Klary Czerniewskiej-Andryszczyk

Ruszył nabór na stypendia artystyczne dla warszawskich twórczyń i twórców, zarówno tych z dorobkiem, jak i debiutujących. Finansowe wsparcie od miasta mają szansę uzyskać autorzy najbardziej obiecujących i oryginalnych projektów.

Stypendia artystyczne m.st. Warszawy przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Osoby, które już z nich skorzystały, przyznają, że takie finansowe wsparcie „daje dużą wolność, pomaga skupić się na pracy twórczej, pobudza kreatywność, mobilizuje do działania”. Projekty stypendystów i stypendystek, z różnych dziedzin, współtworzą bogatą ofertę kulturalną stolicy i cieszą się sporym zainteresowaniem.

Zasady obecnego naboru są podobne jak przed rokiem: zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września, za pośrednictwem specjalnego formularza w Elektronicznym Systemie do Obsługi Stypendiów.

Szczegóły na stronie stypendia.um.warszawa.pl