null

Uszy na szlaku przygód. ĄsąBąble znów w akcji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dzieci na drewnianej, białej podłodze
ĄsąBąble w akcji | Autor: M.Starowieyska

W Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab odbędzie się kolejne spotkanie dla rodzin z dziećmi. Tym razem w spacerowym koncercie zabrzmią utwory Wojciecha Blecharza, Malcolma Arnolda, Mikołaja Majkusiaka i Pawła Janasa. Patronem spotkania będzie Béla Bartók – kompozytor i prekursor etnografii muzycznej.

Kto lubi się bawić w chowanego? Okazuje się, że nie tylko dzieci, ale też instrumenty. Mali śmiałkowie nadstawią więc uszu i rozpoczną misję poszukiwawczą. Ruszą trasą, która poprowadzi przez zakamarki willi na Barskiej 29: patio, zieloną, szeleszczącą ścieżkę i słoneczny ogród. Po drodze znajdą dowody na to, że muzyka kryje się wszędzie, także w nas samych.

- zachęcają organizatorzy wydarzenia. Szczegóły na FB Hashtag Lab.

Projekt ĄsąBąble twórczo rozwija koncepcję cyklu “Smykowizje” fundacji “Muzyka jest dla wszystkich”, w ramach którego w latach 2016-2022 Hashtag Ensemble i Anna Szawiel wykonali wspólnie ponad 130 koncertów i miniperformansów, poszukując najciekawszych form prezentowania muzyki nowej. Autorką koncepcji i kuratorką Smykowizji była Anna Kierkosz. Był to pierwszy w Polsce cykl wydarzeń adresowanych do naj-najów, podczas których muzyka współczesna grała główną rolę.