null

AżTak Festiwal CIAŁO

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
06.07.2024 18:00 - 06.07.2024 21:00
różne lokalizacje
Grafika zapowiadająca tegoroczny festiwal AżTak, organizowany przez Hashtag Ensemble. Żółto, pomarańczowe tło, czerwone litery i obwódka grafiki

AżTak Festiwal 2024 to trzeci letni festiwal Hashtag Ensemble łączący koncerty muzyki współczesnej z warsztatami i spotkaniami w nieoczywistych przestrzeniach Warszawy. Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem CIAŁO.

Zaopiekujemy się naszymi uszami zmęczonymi hałasem, przyjrzymy się naszym ciałom zagonionym w codziennej bieganinie, oddamy codzienne ciężary, leżąc pod rzeźbami-obiektami Intibag, zajrzymy do wnętrza naszych organizmów, a także uwolnimy się od opresyjnych rytuałów kryjących się niekiedy pod płaszczykiem „zdrowego stylu życia”. 

Jak co roku Hashtag Ensemble zaprasza do miejsc, w których muzyka współczesna nie brzmiała nigdy wcześniej: do wnętrza pięknej, przedwojennej willi na Żoliborzu, do ukrytego w zieleni pawilonu międzypokoleniowego na Sadybie, czy do podwórka-studni na Starej Ochocie. Ponadto w Hashtag Labie co wieczór koncept-programy, wystawy, spektakle i projekcje filmowe.

AżTak Festiwal to wspólne odkrywanie miasta latem, a także doświadczanie muzyki współczesnej w domowej atmosferze modernistycznej willi Antoniego Moniuszki. 

Opiekę programową nad festiwalem sprawuje Ania Karpowicz ze wsparciem Grupy Kreatywnej Hashtag Ensemble.

Program wydarzenia jest dostępny na stronie Hashtag Lab. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy. 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia