null

Przedstawiamy nasze stypendystki i stypendystów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zrzut ekranu ze strony z sylwetkami stypendystów i stypendystek na Dwutygodniku - ze zdjęciami i nazwiskami stypendystów

Rozrasta się baza wiedzy o osobach, które otrzymały stypendia artystyczne m.st. Warszawy. Na stronie internetowej, którą przygotowaliśmy wspólnie z Dwutygodnikiem, można poczytać o stypendystkach i stypendystach z lat 2020-2022, o ich twórczym dorobku oraz projektach, które dofinansowało Miasto.

Na stronie stypendiawarszawy.dwutygodnik.com  prezentujemy sylwetki osób, które otrzymały stypendia na lata 2020, 2021 i 2022. W tym roku ze stypendiów korzysta 51 twórczyń i twórców. Biogramy stypendystek i stypendystów będą systematycznie uzupełniane – chcemy, by w jednym miejscu znalazła się jak najpełniejsza baza wiedzy. 

Stypendia to szansa

Od 2009 roku stypendia artystyczne przyznano 539 osobom, a Warszawa przeznaczyła na ten cel ponad 14 milionów złotych! Stypendia pozwalają realizować pomysły w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i design, upowszechnianie kultury. Dofinansowanie można otrzymać na pół roku lub rok, a ubiegać mogą się o to zarówno twórczynie i twórcy z dorobkiem, jak i debiutujący. 

Dla kogo stypendia 2023?

Wkrótce poznamy kolejną grupę osób, które otrzymają dofinansowanie na realizację twórczych pomysłów. W tym roku wpłynęło blisko pół tysiąca wniosków, do dalszej oceny przeszło 437. W grudniu dowiemy się, które z nich otrzymają stypendium.