null

B'cause Dance Company: Re | TURN (s)

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.12.2023 19:00 - 01.12.2023 20:30
Teatr Studio, plac Defilad
Bardzo ciemne pomieszczenie, oświetlona długowłosa kobieta w przysiadzie na scenie
B'cause Dance Company

Zapraszamy na premierę spektaklu “Re | TURN (s)” z muzyka elektroniczną na żywo. Pokazy odbędą się w Teatrze Studio 29 listopada i 1 grudnia. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Spektakl taneczny “Re | TURN (s)” to próba artystycznego uchwycenia zjawiska psychologicznego, w którym ofiara nawiązuje emocjonalną więź ze swoim oprawcą, czyli tzw. syndromu sztokholmskiego. Spektakl skupia się przede wszystkim na relacjach ludzkich, które są poddane ekstremalnym sytuacjom i próbom. Pokazuje, jak ludzka psychika może się zmieniać i dostosowywać do nowej rzeczywistości, a także jak zakrzywiony obraz relacji może mieć osoba, która będąca wewnątrz pewnych zależności.

Spektakl jest tematem ponadczasowym i wielowymiarowym, który porusza kwestie moralne, etyczne i społeczne. Na scenie razem z tancerzami będzie muzyk Simone Donati, który będzie tworzył sound design na żywo.

Od sezonu 2023/2024 przez kolejne trzy lata teatr tańca B’cause Dance Company prezentuje swoje spektakle na deskach Teatru Studio. To kolejna, po Scenie Tańca Studio i Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ciało/Umysł współpraca, która ma na celu otwarcie przestrzeni STUDIO na taniec współczesny.