null

Spektakl "Księga Matek" i mikser dyskusyjno-warsztatowy "Ciało - mój dom"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.12.2023 19:00 - 11.12.2023 20:30
Warszawa, różne lokalizacje
Scena ze spektaklu, na scenie trzy aktorki - dwie widać z profilu, środkowa rozkłada ręce na boki, na głowę ma zarzuconą chustę
Fot. Sylwia Zawadzka

Fundacja Animea zaprasza na spektakl "Księga Matek" w reż. Bartosza Mazura, a także towarzyszący mu mikser dyskusyjno-warsztatowy "Ciało - mój dom". Spektakl będzie pokazywany m.in. w Bielańskim Domu Kultury, DK Kadr, DK Śródmieście. Wstęp wolny. Wydarzenie jest dofinansowane przez m.st. Warszawę.

Spektakl “Księga Matek” porusza tematykę kobiecości, siostrzeństwa i macierzyństwa (jego obraz kreowany w mediach społecznościowych kontra rzeczywistość).

Do „Księgi Matek” wchodzi się jak do innego, bardziej onirycznego świata. Uwaga widza zostaje złowiona w sieć, wraz z którą wznosi się i opada w rytmie słów, muzyki, znaczeń i obrazów. Obrazów prostych, czasem nawet ascetycznych, ale może dzięki temu tak przyciągających. Ze sceny dociera wielogłos – aktorki są trzy, ale głosów kobiecych nieskończona ilość. Warto sprawdzić czy Twój własny został usłyszany przez twórców spektaklu.

Spektakl miał premierę 28 maja 2022 roku w Domu Kultury Śródmieście. Jego produkcja została dofinansowana w programie „Kreacja – nowe dzieła i wydarzenia” m.st. Warszawy, w późniejszym czasie także przez Fundusz Wsparcia Kultury, a teraz przez Biuro Kultury m. st. Warszawy w programie Kalendarium Warszawy.

Terminy spektakli: 

  • 29.09 - Bielański Ośrodek Kultury
  • 14.10 - Potem-o-tem, ul. Nowolipki 2/2a
  • 04.11 - Dom Kultury Kadr
  • 24.11 - Wawerskie Centrum Kultury Filia Falenica
  • 11.12 - Dom Kultury Śródmieście

Spektaklowi towarzyszy „CIAŁO - MÓJ DOM” - mikser dyskusyjno-warsztatowy dla kobiet. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy: fundacjaanimea@gmail.com, nr tel. 600 775 369 (preferowane smsowo), wiadomość prywatna na fanpage’u Fundacji ANIMEA.