null

Bielańskie Zaduszki Jazzowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.11.2021 19:00 - 18.11.2021 21:00

Na tegorocznych Bielańskich Zaduszkach Jazzowych wystąpi pianista Kuba Stankiewicz ze swoim kwartetem. Artysta znany jest z odkrycia i znakomitych interpretacji muzyki Victora Younga, Bronisława Kapera i Henryka Warsa – polskich kompozytorów, laureatów Oskarów, którzy odnieśli sukces w USA w latach 40-tych, 50-tych i 60-tych XX wieku, tworząc wiele znanych amerykańskich standardów jazzowych oraz muzykę do legendarnych holywoodzkich filmów takich jak „Bonanza”, „Bunt na Bounty”, „Lily”, „W 80 dni dookoła świata” „Flipper”. 

Kuba Stankiewicz od wielu lat zajmuje niepodważalne miejsce w czołówce najlepszych polskich pianistów jazzowych. Jest absolwentem Berkley Collage of Music w Bostonie, oraz wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jego ostatnie płyty nagrywane były w Los Angeles w ramach projektu „Polacy w Hollywood”.

W Podziemiach Kamedulskich usłyszymy jazzowe interpretacje znane przeboje z przedwojennych filmów: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak" oraz jazzowe evergreeny m.in. „On Green DolphinStreet”, „Invitation”, „Stella by Starlight”, „Beautiful Love”, czy „JohnnyGuitar”. 

Więcej >>>