Warszawa, jakiej nie było. Spotkanie w Big Book Cafe MDM

29.11.2023 19:00 - 29.11.2023 20:30
Big Book Cafe MDM, Koszykowa 34/50
Grzegorz Piątek i Ola Drenda w Big Book Cafe MDM

Metropolia idealna, znaczy jaka? Czy spełnił się sen architektów powojennej odbudowy stolicy o mieście nowoczesnym i przyjaznym mieszkańcom? Jaką rolę powinny w nim pełnić budynki historyczne? O tym rozmawiać będą Grzegorz Piątek i Olga Grenda.

Grzegorz Piątek to pisarz, publicysta, krytyk, z wykształcenia architekt, znawca historii i architektury Warszawy. Od kilkunastu lat pisze o architekturze, miastach i obyczajach. Dwukrotny laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy – za biografię legendarnego prezydenta stolicy „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” oraz za „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”. Ta ostatnia książka przyniosła mu także warszawską Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego. Nagrodami obsypana została także wydana w 2022 roku książka Grzegorza Piątka ł: „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939” – otrzymał za nią Paszport „Polityki”.

Olga Drenda - pisarka, tłumaczka, antropolożka kultury. Autorka książek „Duchologia polska”, „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”, za którą otrzymała Nagrodę Literacką GDYNIA w kategorii esej, oraz „Czyje jest nasze życie?” (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i „Książki o miłości” (wspólnie z Małgorzatą Halber). W tym roku ukazała się jej książka o śmiechu: „Słowo humoru” (Karakter).

Spotkanie będzie można śledzić także online – na FB Big Book Cafe.