null

Black Sqr - spektakl w Mazowieckim Instytucie Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.04.2023 19:00 - 06.04.2023 19:30
zdjęcie abstrakcji
Sztuka Nowa

Co połączyło Sztukę Nową i mocno eksperymentalny teatr fizyczny z suprematyzmem Kazimierza Malewicza i jego "Czarnym kwadratem"? I co z tym wszystkim ma wspólnego Jerzy Grotowski - wizjoner, reżyser i reformator polskiego i światowego teatru XX w., którego obecność wyraźnie zostaje zaznaczona w „Black SQR”?

„Black SQR” jest rozmową o rewolucji; nie monologiem, a dialogiem między performerami i widzami, którzy wspólnie pytają i szukają odpowiedzi na temat zasadności rewolucji społecznej w sztukach performatywnych w XXI wieku.

Podczas spektaklu „Black SQR” pytania się rodzą, mnożą i osaczają: czy ktokolwiek ma prawo do zabrania psychiki performerowi? Czy ktokolwiek może pozbawiać kogokolwiek człowieczeństwa? Czy metody Grotowskiego były w porządku? Czy można je dziś powielać? Gdzie są granice rewolucji? Czy reżyser ma prawo degradować performera? Czy nie ma innych narzędzi w teatrze? Czy można używać przemocy wobec innej osoby w imię idei i wzniosłych celów? To właśnie w tym miejscu tkwi problem, który wszyscy próbują rozwiązać i Dawid Żakowski też szuka odpowiedzi i przez konfrontację z metodą Grotowskiego mówi: zrezygnuj z agresji, odpocznij, zakochaj się.

Spektakl dla osób w wieku 15 + 

Przedsprzedaż biletów
Szczegóły w wydarzeniu na FB

Pokazy spektaklu Black SQR są realizowane w ramach projektu Repertuar Sztuki Nowej 2023 wspieranego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Wydarzenie finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Repertuar Sztuki Nowej 2023.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap