null

Blues Witch Project - spektakl z muzyką na żywo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.03.2024 19:00 - 12.03.2024 21:00
Scena Relax, Złota 8
Fragment plakatu zapowiadającego wydarzenie "Blues Witch Project", na zdjęciu dwie kobiety i mężczyzna, wykonawcy
Blues Witch Project | Autor: Honorata Karapuda

Na Scenie Relax po raz drugi zostanie pokazany spektakl produkcji Moniki Mariotti Blues Witch Project. To połączenie koncertu i spektaklu – muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą soundtrack do opowieści o korzeniach i historii tego wyjątkowego gatunku. Projekt powstał w koprodukcji z Teatrem Scena Współczesna, dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawy.

Blues Witch Project to muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą soundtrack do opowieści o korzeniach i historii tego wyjątkowego gatunku. To wędrówka przez historię bluesa i cały wachlarz emocji, z którego się wziął i który od lat przed nami roztacza. Sięgając do jego początków, twórcy zapraszają widzów do wspólnej wyprawy, podczas której zgłębiać będą nie tylko tajniki muzyki, ale także ludzkiej natury. Bo na początku był smutek – czyli blues.

Dwie wokalistki i aktorki – Monika Mariotti i Justyna Gajczak wejdą w sceniczną rozmowę z podróżnikiem, narratorem, obserwatorem i poszukiwaczem prawdy (Wojciech Brzeziński). Wspólnie eksplorować będą tereny, na których rodził się i ewoluował blues.

Więcej informacji na stronie www Sceny Relax.