null

Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90-tych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.10.2022 - 01.01.2023
Zdjęcie mężczyzny przykładającego kolorowy okular do oka. Na biało tekst: "Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.".
Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.

Wystawa w Muzeum Warszawy prezentuje zdjęcia profesjonalne i amatorskie, fotografię reporterską i artystyczną, tworząc fascynujący portret Warszawy w latach 90.

Na wystawie zobaczymy ponad tysiąc zdjęć i filmów autorstwa niemal stu twórców i twórczyń, w tym Hartwiga, Niedenthala, Rolkego, Millera, Bohdziewicz, Musiałówny, Białej czy Łozińskiego.

Tematy zdjęć to m.in.: Jarmark Europa, Cricoland, pierwszy McDonald, reklamy i afisze wolnych wyborów, handel z łóżek polowych, „szczęki” i jugokioski, Józef Tkaczuk, pierwszy dzień wiosny, ale też narkomania, bieda i strajki.

Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” sięga do archiwów profesjonalnych fotografów, fotoreporterów, artystów, ale i do prywatnych rodzinnych albumów.

Na wystawie, w sześciu salach, rozmieszczono ponad 1000 zdjęć, filmów i pocztówek. Wśród nich znalazły się fotografie mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy swoje zdjęcia przekazali podczas zeszłorocznej zbiórki prowadzonej przez Muzeum.

Więcej informacji o wystawie – na stronie Muzeum Warszawy.

Wystawie towarzyszy program filmowy w Kinie Syrena oraz inne wydarzenia (oprowadzania kuratorskie i autorskie, warsztaty, podcast, lekcje muzealne itd.).

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.