null

Pokaz filmu "Żeby nie było śladów" oraz debata - weź udział w wydarzeniu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na specjalne wydarzenie w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej "Bohaterowie Naszych Wolności". 13 grudnia w Kinotece odbędzie się pokaz filmu Jana P. Matuszyńskiego oraz debata z udziałem dziennikarzy, adwokatów i twórców stających w obronie wolności i praw człowieka.

Spotkanie, odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18:00. Rozpocznie się od debaty, którą poprowadzi dziennikarka Magdalena Rigamonti, a w której wezmą udział Cezary Łazarewicz – laureat nagrody Nike, adw. Przemysław Rosati – prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Jarosław Włodarczyk – dziennikarz, sekretarz generalny International Association of Press Clubs.

Tematem rozmowy będzie przedstawienie punktów widzenia trzech środowisk dziennikarzy, adwokatów i twórców stających w obronie wolności i praw człowieka, szczególnie w miejscach gdzie te wartości są zagrożone.
 
Do obejrzenia projekcji i uczestnictwa w debacie zachęcamy przede wszystkim młodzież (szczególnie maturzystów), studentów prawa i dziennikarstwa, aplikantów zawodów prawniczych oraz wszystkich zainteresowanych mechanizmami władzy i rolą prawdy w walce o demokrację i wolność.
 
Na wydarzenie obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: zapisy@bohaterowienaszychwolnosci.pl. Wstęp wolny.
Ze względu na istniejące obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z pandemią SARS-CoV-2, informujemy, że limit osób mogących wejść na pokaz filmu wynosi łącznie 250 osób, przy czym 130 osób może być niezaszczepionych.
 
Pokaz i debata są częścią kampanii społeczno-edukacyjnej „Bohaterowie Naszych Wolności” przygotowanej przez m.st. Warszawę wraz z Naczelną Radą Adwokacką z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.