null

Jeszcze więcej Butenki w Muzeum Karykatury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Barwna ilustracja przedstawiająca Gapiszona w pasiastym ubraniu, który w rękach trzyma roślinę doniczkową, dookoła inne, puste donice.
Gapiszon | Autor: Bohdan Butenko

Nowa odsłona wystawy Butenko dla małych i dużych już gotowa - warto wpaść i obejrzeć. Wystawa czynna jeszcze do 29 października. We wtorki wstęp wolny!

Muzeum Karykatury zaprasza do odwiedzenia swojej siedziby przy ulicy Koziej. Teraz można tam oglądać nową, jesienną odsłonę wystawy “Butenko dla małych i dużych”. Na ekspozycji pojawiło się 150 nowych prac.

W archiwum artysty znaleźliśmy tak wiele prac wartych pokazania, że nie sposób je pomieścić w naszym niewielkim muzeum. Postanowiliśmy zatem wywrócić koncepcję wystawy jako kompletnego dzieła, składając zarazem hołd pomysłom i zabawom formalnym dobrze znanym z twórczości Bohdana Butenki: wymienia prezentowanych prac oznacza powiększenie powierzchni ekspozycyjnej Muzeum Karykatury.

Wystawa “Butenko dla małych i dużych” jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostanją muzealne bingo – zabawę, która zachęca do uważnego oglądania wystawy.