null

Café Müller – 21. Ciało/Umysł

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.10.2022 18:30 - 14.10.2022 19:10
Napisy w różnych kolorach na czarnym tle obok zdjęcia dwóch tancerzy.
21. Ciało/Umysł - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu

Ciało/Umysł to jeden z najstarszych festiwali tańca współczesnego w Polsce, istnieje od 1995 roku. Konsekwentnie promuje niezależną, światową sztukę tańca ze szczególnym nastawieniem na dialog międzykulturowy, wspieranie empatii, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Prezentuje performanse, które zrywają ze standardowymi rozwiązaniami twórczymi, dialogują z dziedzictwem tej dziedziny sztuki oraz prowokują do myślenia.

Café Müller – Spektakl / 40 min / STUDIO teatrgaleria

Kawiarnia, ciemność, upadek, wstanie, ruda kobieta i cisza, czyli fanfiction inspirowane kultowym spektaklem Piny Bausch

Spektakl Więcka nawiązuje do kultowego spektaklu Café Müller, którego premiera odbyła się 20 maja 1978 roku. Na program czteroczęściowego oryginału złożyły się wówczas: słynna, wystawiana po dziś dzień choreografia Piny Bausch oraz dzieła autorstwa Gerharda Bohnera, Gigi-Gheorghe Caciuléanu i Hansa Popa. Osią pomysłu na ten wieczór było stworzenie czterech prac, z których każda miała zawierać następujące elementy: kawiarnia, ciemność, ktoś upada, ktoś się podnosi, wchodzi ruda kobieta, wszystko milknie.

Café Müller Piny Bausch to opowieść o samotności, odosobnieniu, nieodwzajemnionej miłości, żałobie i rozpaczy. Spektakl poruszający, ponieważ dotyczy tematów bliskich każdemu. Ikoniczny, ponieważ na jego podstawie można wytłumaczyć, czym jest Tanztheater. Wyjątkowy, ponieważ występowała w nim sama Pina.

Więcej o spektaklu

Program 21. Festiwalu Ciało/Umysł

Sprawdź lokalizację na mapie